Milanit po ia marrin yllin e madh

Seria B italiane është e famshme për prodhimin e talenteve në fushë për të cilën jo shumë njerëz kanë dëgjuar në fillim.

Marco Veratti dhe Sandro Tonali janë disa nga emrat që hynë në radhët e divizionit të dytë në vend,përcjell ORAinfo.

Një emër tjetër që do të shtojë në këtë listë prestigjioze në të ardhmen e afërt ka të ngjarë të jetë i Tommaso Pobega, i cili është cilësuar si Nemanja Matiq i radhës.

20-vjeçari aktualisht është me hua me Pordenone nga Serie A italiane me veshje AC Milan, ku po shijon një fillim të jashtëzakonshëm.

Në vetëm gjashtë paraqitje në ligë për klubin, Pobega ka shënuar tashmë tre gola ndërsa ai ka shënuar edhe një gol edhe në Copa Italia.

Pordenone ka një mundësi për ta bërë lëvizjen e përhershme të Pobega duke paguar 2.2 milion € për klubin me qendër në Milano.

Sidoqoftë, duke parë zhvillimin e lojtarit, kuqezinjtë ka të ngjarë të ndalojnë atë që të ndodhë duke paguar 2.4 milion €.

Komentoni

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial